Volleyball
Timetable
Year 5/6 Navy
Gian Ciabattoni
Henry Moseley
James Edwards
Erin Stone
Year 5/6 White
Gian Ciabattoni
Henry Moseley
James Edwards
Erin Stone
Year 5/6 Silver
Gian Ciabattoni
Henry Moseley
James Edwards
Erin Stone
Year 5/6 Gold
Gian Ciabattoni
Henry Moseley
James Edwards
Erin Stone
Year 5/6 Black
Gian Ciabattoni
Henry Moseley
James Edwards
Erin Stone
Year 5/6 Red
Gian Ciabattoni
Henry Moseley
James Edwards
Erin Stone
Year 5/6 Yellow
Gian Ciabattoni
Henry Moseley
James Edwards
Erin Stone
Year 5/6 Navy Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 2 (9/2) - Week 10 (5/4) | Fridays | 12.40pm - 1.20pm | Sports Centre |
Year 5/6 White Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 2 (9/2) - Week 10 (5/4) | Fridays | 12.40pm - 1.20pm | Sports Centre |
Year 5/6 Silver Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 2 (9/2) - Week 10 (5/4) | Fridays | 12.40pm - 1.20pm | Sports Centre |
Year 5/6 Gold Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 2 (9/2) - Week 10 (5/4) | Fridays | 12.40pm - 1.20pm | Sports Centre |
Year 5/6 Black Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 2 (9/2) - Week 10 (5/4) | Fridays | 12.40pm - 1.20pm | Sports Centre |
Year 5/6 Red Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 2 (9/2) - Week 10 (5/4) | Fridays | 12.40pm - 1.20pm | Sports Centre |
Year 5/6 Yellow Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 2 (9/2) - Week 10 (5/4) | Fridays | 12.40pm - 1.20pm | Sports Centre |
Year 5/6 Navy Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
3 | 16/2 | 4.00pm | Pembroke Green | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
4 | 23/2 | 4.00pm | SPSC White | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
5 | 1/3 | 4.40pm | Pulteney Silver | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
6 | 8/3 | No matches - JS Sports Day | ||
7 | 15/3 | 4.00pm | St Andrew's | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
8 | 22/3 | 4.40pm | Pembroke Silver | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
9 | 29/3 | No matches - Easter | ||
10 | 5/4 | 4.00pm | Pembroke Gold | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
Year 5/6 White Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
3 | 16/2 | 4.40pm | Pembroke Gold | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
4 | 23/2 | 4.40pm | Pembroke White | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
5 | 1/3 | 4.00pm | Pembroke Silver | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
6 | 8/3 | No matches - JS Sports Day | ||
7 | 15/3 | 4.00pm | Pulteney Gold | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
8 | 22/3 | 4.40pm | Pembroke Green | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
9 | 29/3 | No matches - Easter | ||
10 | 5/4 | 4.00pm | St Andrew's | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
Year 5/6 Silver Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
3 | 16/2 | 4.00pm | SPSC Blue | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
4 | 23/2 | 4.00pm | Pulteney Black | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
5 | 1/3 | 4.40pm | Pulteney Navy | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
6 | 8/3 | No matches - JS Sports Day | ||
7 | 15/3 | 4.40pm | Pembroke White | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
8 | 22/3 | 4.00pm | Pembroke Gold | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
9 | 29/3 | No matches - Easter | ||
10 | 5/4 | 4.40pm | Pembroke Green | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
Year 5/6 Gold Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
3 | 16/2 | 4.00pm | Pembroke Silver | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
4 | 23/2 | 4.40pm | Pembroke Gold | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
5 | 1/3 | 4.40pm | PAC Maroon | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
6 | 8/3 | No matches - JS Sports Day | ||
7 | 15/3 | 4.00pm | Pulteney White | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
8 | 22/3 | 4.40pm | Pulteney Black | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
9 | 29/3 | No matches - Easter | ||
10 | 5/4 | 4.40pm | Pembroke White | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
Year 5/6 Black Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
3 | 16/2 | 4.00pm | SPSC White | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
4 | 23/2 | 4.00pm | Pulteney Silver | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
5 | 1/3 | 4.40pm | St Andrew's | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
6 | 8/3 | No matches - JS Sports Day | ||
7 | 15/3 | 4.00pm | PAC White | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
8 | 22/3 | 4.40pm | Pulteney Gold | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
9 | 29/3 | No matches - Easter | ||
10 | 5/4 | 4:40pm | Pembroke Silver | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
Year 5/6 Red Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
3 | 16/2 | 4:40pm | Pulteney Yellow | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
4 | 23/2 | 4:40pm | Pembroke Green | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
5 | 1/3 | 4:40pm | PAC White | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
6 | 8/3 | No matches | ||
7 | 15/3 | 4:40pm | Pembroke Green | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
8 | 22/3 | 4:40pm | St Andrews | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
9 | 29/3 | No matches | ||
10 | 5/4 | 4:40pm | PAC White | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
Year 5/6 Yellow Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
3 | 16/2 | 4:40pm | Pulteney Red | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
4 | 23/2 | 4:40pm | Pembroke Silver | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
5 | 1/3 | 4:00pm | STPC Blue | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
6 | 8/3 | No matches | ||
7 | 15/3 | 4:40pm | PAC Red | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
8 | 22/3 | 4:00pm | Pembroke White | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
9 | 29/3 | No matches | ||
10 | 5/4 | 4:00pm | STPC White | St Peters Boys Jnr School (North Tce) |
Uniform, transport & competitons
-
PE Uniform
-
Students will be bused to the venue (St Peters Junior School) with parents to collect at the completion of the game.
-
SAAS Junior Competition
Timetable
Senior A
Senior B
Middle A
Middle B
Middle C
Senior A Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 1 - Week 10 | Wednesday 31 January - Wednesday 3 April 2024 | 6.45 - 8:20am | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 2 - Week 11 | Monday 5 February - Monday 8 April 2024 | 3:45 - 5:15pm | PGS - Robert Henshall Gym |
Senior B Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 1 - Week 10 | Wednesday 31 January - Wednesday 3 April 2024 | 6.45 - 8:20am | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 2 - Week 11 | Monday 5 February - Monday 8 April 2024 | 3:45 - 5:15pm | PGS - Robert Henshall Gym |
Middle A Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 1 - Week 10 | Wednesday 31 January - Wednesday 3 April 2024 | 6.45 - 8:20am | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 2 - Week 11 | Monday 5 February - Monday 8 April 2024 | 3:45 - 5:15pm | PGS - Robert Henshall Gym |
Middle B Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 1 - Week 10 | Wednesday 31 January - Wednesday 3 April 2024 | 6.45 - 8:20am | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 2 - Week 11 | Monday 5 February - Monday 8 April 2024 | 3:45 - 5:15pm | PGS - Robert Henshall Gym |
Middle C Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 1 - Week 10 | Wednesday 31 January - Wednesday 3 April 2024 | 6:45 - 8:20am | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 2 - Week 11 | Monday 5 February - Monday 8 April 2024 | 3:45 - 5:15pm | PGS - Robert Henshall Gym |
Senior A Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
Week 1 | 03/02/2024 | 8:00am | Wilderness | Wilderness |
Week 2 | 10/02/2024 | 8:00am | Pembroke | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 3 | 17/02/2024 | 8:00am | Seymour | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 4 | 24/02/2024 | 8:00am | Concordia | Concordia |
Week 5 | 02/03/2024 | 8:00am | Immanuel | Immanuel |
Week 6 | 09/03/2024 | No Game - Exeat | ||
Week 7 | 16/03/2024 | Semi Finals - TBC | ||
Week 8 | 23/03/2024 | No Game | No Game | |
Week 9 | 30/03/2024 | No Game - Easter | ||
Week 10 | 06/04/2023 | 8:00am | St Peter's | PGS - Robert Henshall Gym |
Senior B Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
Week 2 | 10/02/2024 | 9:00am | Pembroke | Pembroke |
Week 3 | 17/02/2024 | 9:00am | Seymour | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 4 | 24/02/2024 | 9:00am | Immanuel | Concordia |
Week 5 | 02/03/2024 | 9:00am | Immanuel | Immanuel |
Week 6 | 09/03/2024 | No Game - Exeat | ||
Week 7 | 16/03/2024 | Semi Finals - TBC | ||
Week 8 | 23/03/2024 | No Game | No Game | |
Week 9 | 30/03/2024 | No Game - Easter | ||
Week 10 | 06/04/2023 | 9:00am | St Peter's | PGS - Robert Henshall Gym |
Middle A Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
Week 1 | 03/02/2024 | 9:00am | Wilderness | Wilderness |
Week 2 | 10/02/2024 | 8:00am | Pembroke | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 3 | 17/02/2024 | 8:00am | Seymour | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 4 | 24/02/2024 | 8:00am | Walford | Immanuel |
Week 5 | 02/03/2024 | 8:00am | Immanuel | Immanuel |
Week 6 | 09/03/2024 | No Game - Exeat | ||
Week 7 | 16/03/2024 | Semi Finals - TBC | ||
Week 8 | 23/03/2024 | No Game | No Game | |
Week 9 | 30/03/2024 | No Game - Easter | ||
Week 10 | 06/04/2023 | 8:00am | Immanuel | Immanuel |
Middle B Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
Week 2 | 10/02/2024 | 9:00am | Pembroke | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 3 | 17/02/2024 | 9:00am | Immanuel | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 4 | 24/02/2024 | 9:00am | Immanuel | Immanuel |
Week 5 | 02/03/2024 | 9:00am | Immanuel | Immanuel |
Week 6 | 09/03/2024 | No Game - Exeat | ||
Week 7 | 16/03/2024 | Semi Finals - TBC | ||
Week 8 | 23/03/2024 | No Game | No Game | |
Week 9 | 30/03/2024 | No Game - Easter | ||
Week 10 | 06/04/2023 | 9:00am | Immanuel | Immanuel |
Middle C Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
Week 2 | 10/02/2024 | 10:00am | Pembroke | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 3 | 17/02/2024 | 10:00am | Immanuel | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 4 | 24/02/2024 | 8:00am | Immanuel | Immanuel |
Week 5 | 2/03/2024 | 10:00am | St Peter's | Immanuel |
Week 6 | 9/03/2024 | No Game - Exeat | ||
Week 7 | 16/03/2024 | Semi Finals - TBC | ||
Week 8 | 23/03/2024 | No Game | ||
Week 9 | 30/03/2024 | No Game - Easter | ||
Week 10 | 6/04/2024 | 10:00am | Walford | Immanuel |
Uniform, transport & competitons
-
Pulteney Sport Uniform
Knee Pads Optional
- No transport requirements.
- No competition.
Timetable
Open A1
Open B1
Middle A1/A2
Middle B1/B2
Middle C3
Open A1 Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 1 - Week 10 | Thursday 1 February - Thursday 4 April 2024 | 3.45 -5.15pm | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 2 - Week 11 | Monday 5 February - Monday 8 April 2024 | 6:45 - 8:20am | PGS - Robert Henshall Gym |
Open B1 Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 1 - Week 10 | Thursday 1 February - Thursday 4 April 2024 | 3.45 -5.15pm | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 2 - Week 11 | Monday 5 February - Monday 8 April 2024 | 6:45 - 8:20am | PGS - Robert Henshall Gym |
Middle A1/A2 Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 1 - Week 10 | Thursday 1 February - Thursday 4 April 2024 | 3.45 -5.15pm | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 2 - Week 11 | Monday 5 February - Monday 8 April 2024 | 6:45 - 8:20am | PGS - Robert Henshall Gym |
Middle B1/B2 Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 1 - Week 10 | Thursday 1 February - Thursday 4 April 2024 | 3.45 -5.15pm | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 2 - Week 11 | Monday 5 February - Monday 8 April 2024 | 6:45 - 8:20am | PGS - Robert Henshall Gym |
Middle C3 Training Schedule
Hide
Week | Date | Time | Location |
---|---|---|---|
Week 1 - Week 10 | Thursday 1 February - Thursday 4 April 2024 | 3.45 -5.15pm | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 2 - Week 11 | Monday 5 February - Monday 8 April 2024 | 6:45 - 8:20am | PGS - Robert Henshall Gym |
Open A1 Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
Week 2 | 09/02/2024 | 5:15pm | Immanuel | Immanuel |
Week 3 | 16/02/2024 | 4:15pm | St Peter's | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 4 | 23/02/2024 | 5:15pm | Concordia | Concordia |
Week 5 | 01/03/2024 | 5:15pm | Nazareth | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 6 | 08/03/2024 | No Game | ||
Week 7 | 15/03/2024 | 4:15pm | Pembroke | Kensington Community Leisure Centre |
Open B1 Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
Week 2 | 09/02/2024 | 5:15pm | Immanuel | Immanuel |
Week 3 | 16/02/2024 | 4:15pm | St Peter's | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 4 | 23/02/2024 | 4:15pm | Concordia | Concordia |
Week 5 | 01/03/2024 | 5:15pm | Nazareth | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 6 | 08/03/2024 | No Game | ||
Week 7 | 15/03/2024 | 4:15pm | Pembroke | Kensington Community Leisure Centre |
Middle A1/A2 Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
Week 2 | 09/02/2024 | 4:15pm | St Ignatius | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 3 | 16/02/2024 | 4:15pm | St Paul's | St Paul's |
Week 4 | 23/02/2024 | 4:15pm | Rostrevor | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 5 | 01/03/2024 | 4:15pm | St Peter's | St Peter's - Burchnell Courts |
Week 6 | 07/03/2024 | 4:15pm | GIHS | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 7 | 15/03/2024 | 4:15pm | Blackfriars | Blackfriars |
Week 8 | 22/03/2024 | 4:15pm | Pembroke | Kensington Community Leisure Centre |
Middle B1/B2 Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
Week 2 | 09/02/2024 | 4:15pm | St Ignatius | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 3 | 16/02/2024 | 4:15pm | St Paul's | St Paul's |
Week 4 | 23/02/2024 | 4:15pm | Rostrevor | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 5 | 01/03/2024 | 4:15pm | St Peter's | St Peter's - Burchnell Courts |
Week 6 | 07/03/2024 | 4:15pm | GIHS | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 7 | 15/03/2024 | 4:15pm | Blackfriars | Blackfriars |
Week 8 | 22/03/2024 | 4:15pm | Pembroke | Kensington Community Leisure Centre |
Middle C3 Fixtures
Hide
Fixtures
Week | Date | Time | Opponent | Location |
---|---|---|---|---|
Week 2 | 09/02/2024 | 5:15pm | Blackfriars | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 3 | 16/02/2024 | No Game | ||
Week 4 | 23/02/2024 | 5:15pm | St Ignatius - Red | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 5 | 01/03/2024 | 4:15pm | St Peter's | PGS - Robert Henshall Gym |
Week 6 | 08/03/2024 | No Game | ||
Week 7 | 15/03/2024 | 4:15pm | St Ignatius - Navy | PGS - Robert Henshall Gym |
Uniform, transport & competitons
-
Pulteney Sports Uniform
Knee Pads
-
A Bus will be provided to and from the school for away games, unless otherwise communicated.
Parents are to advised if their child is going to be collected by the parents from the away venue.
- No competition.